آخرین اخبار
۲۱:۵۸:۲۲ - سه شنبه ۱۷ اسفند ۱۳۹۵
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
انتقاد یوسف‌نژاد از «نطق غیرمنصفانه» حاجی‌بابایی
عضو هیأت رئیسه مجلس در واکنش به یک نماینده منتقد،‌ گفت: آقای حاجی‌بابایی! شما نطق خوبی در انتقاد به واریز نشدن درآمد هدفمندسازی یارانه‌ها به خزانه کل کشور کردید اما منصفانه نبود.

به گزارش ایسنا، علی‌اصغر یوسف‌نژاد در جلسه علنی شیفت شب مجلس شورای اسلامی در جریان بررسی بخش درآمدی تبصره ۱۴ لایحه بودجه سال ۱۳۹۶ کل کشور، گفت: اگر صحبت‌های خود را به درآمدهای شرکت‌ها مستند می‌کنید باید بگویم که هم‌اکنون ۳۷۰ شرکت وجود دارد که درآمدهای آن‌ها به خزانه واریز می‌شود و باید درآمدهای خالص محاسبه شود. از سوی دیگر براساس قانون، مابه‌التفاوت قیمت حامل‌های انرژی باید به خزانه واریز شود، نه اینکه درآمدهای ناخالص از این حوزه به خزانه واریز شود.

این عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی ادامه داد: آقای حاجی بابایی شما در دوره هشتم مجلس حضور داشتید چرا در این مجلس درباره این مصوبات صحبت نکردید؟ شما به جای استناد به گزارش دیوان محاسبات که درآمد حاصل از هدفمندی را ۳۶ هزار میلیارد تومان اعلام کرد، به درآمدهای ناخالص استناد می‌کنید این درحالی است که از این درآمدها باید هزینه ها کم شود همچنین شرکت‌های دولتی دارای ساختار و ارکان متفاوتی هستند و هزاران گرفتاری دارند.

یوسف‌نژاد خاطرنشان کرد: براساس گزارش دیوان محاسبات مجموع درآمد حاصل از هدفمند کردن یارانه‌ها حدود ۳۶ هزار میلیارد تومان است. گزارش آقای نوبخت در این عرصه با گزارش دیوان محاسبات یکسان بود به طوری که درآمدهای خالص از حوزه هدفمندی از فروش فرآورده‌های نفتی ۲۳ هزار میلیارد تومان، از فروش منابع گاز، ۱۰ هزار میلیارد تومان و در کل ۳۶.۴ هزار میلیارد تومان است.

وی اظهار کرد: در سال ۸۸ در حوزه هدفمندی، توسط مجلس انحراف ایجاد شد. اشتباه از آن جا شروع شد که به جای آن که از محل درآمدها هزینه ها را مشخص کنیم، هزینه ها را بزرگ جلوه دادیم اما درآمدها اندک بود که این مسأله موجب شد دولت ها به بودجه های دیگر از جمله اعتبارات بانک ها دست اندازی کنند چون مردم و خانوارها منتظر دریافت یارانه بودند.