آخرین اخبار
۹:۳۱:۰۵ - یکشنبه ۱۱ تیر ۱۳۹۶
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
یوسف نژاد خبر داد:
بررسی مشکلات سپرده گذاران موسسه کاسپین در کمیسیون‌های اقتصادی و اصل نود
نماینده مردم ساری در مجلس شورای اسلامی با اشاره به در دستور کار قرار گرفتن موضوع موسسات مالی و اعتباری در مجلس گفت که نمایندگان از ابزار نظارتی خود برای دفاع از منافع مردم استفاده می‌کنند.

علی اصغر یوسف نژاد در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: با توجه به مراجعت مردمی مکرر به نمایندگان موضوع موسسات مالی در دستور کار و اولویت نمایندگان قرار گرفته است. از جمله نمایندگان نامه ای را در رابطه با موسسات مالی کاسپین آرمان و فرشتگان امضا کردند که بانک مرکزی به خاطر ضعف در نظارت مشمول ماده ۲۳۶ آیین نامه شود و گزارشی تهیه شود که اگر تخلفی انجام شده به قوه قضاییه ارجاع شود.

وی افزود: در هفته جاری نیز دو کمیسیون مرتبط دستور کار خود را در ارتباط با موسسه کاسپین قرار دادند از جمله کمیسیون اصل نود که با دعوت از بانک مرکزی دادستان کل کشور، نیروی انتظامی، ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی و سازمان بازرسی کل کشور در مورد موسسه کاسپین تشکیل جلسه خواهد داد و کمیسیون اقتصادی هم با دعوت از رئیس کل بانک مرکزی و دیگر مسئولین جلسه ای در این زمینه ترتیب داده است.

این نماینده مجلس با بیان اینکه نمایندگان مسئولیت موسسات مالی و اعتباری را بر عهده بانک مرکزی می دانند اضافه کرد: همچنین نمایندگان از رئیس‌جمهور تقاضا کردند نسبت به حل این مسئله اقدام کند.

یوسف نژاد در پایان یادآور شد: مجلس از ابزار نظارتی خود برای دفاع از منافع مردم استفاده می‌کند و بانک مرکزی هم باید توجه بیشتری به این گونه موسسات و سپرده گذاران آن داشته باشد.